ویژه خیرین و اهداکنندگان
برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
مسئول کتابخانه بیمارستان فارابی: فاطمه جعفری
تلفن داخلی: 2288
کتابخانه بیمارستان فارابی با حدود 300 متر مربع مساحت در ضلع غربی حیاط قدیم بیمارستان واقع گردیده است. این کتابخانه بیمارستانی، دارای زمینه تخصصی چشم بوده و مجموعه ای غنی و گسترده از منابع گوناگون در زمینه های مختلف چشم پزشکی را در برگرفته است. مجموعه کتابخانه شامل کتابهای لاتین و فارسی چشم پزشکی، نشریات لاتین و فارسی، پایان نامه های چشم پزشکی، منابع ومراجع الکترونیکی، اسلاید و سایر موارد مورد نیاز است. این مجموعه به صورت باز اداره می گردد.
 
خدمات کتابخانه بیمارستان فارابی:
خدمات کتابخانه شامل انتخاب، تهیه و گردآوری منابع، سازماندهی (فهرست نویسی) منابع، فتوکپی مقالات، اسکن مقالات و کتب، گردش و امانت منابع کتابخانه، جستجوی مقالات از اینترنت و سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران (TUMS)، ثبت نام اینترنتی اعضای هیات علمی جهت شرکت در کنگره های مختلف چشم پزشکی جهان، همکاری در برگزاری امتحان I.C.O و OSCE دستیاران و امتحان دانشجویان پزشکی (بخش چشم) و آموزش کارآموزان دانشجویان کتابداری و اطلاع رسانی است.
کلیه اعضا محترم هیات علمی گروه چشم پزشکی، دستیاران تخصصی و فوق تخصصی و کارکنان بیمارستان از اعضا کتابخانه می باشند و براحتی می توانند نیازهای علمی خود رااز این طریق مرتفع نمایند. در واقع خدمات کتابخانه بیمارستان فارابی در دو حوزه انجام می شود:
- خدمات فنی شامل گزینش و تهیه منابع اطلاعاتی، فهرست نویسی، آماده‌سازی منابع
- خدمات عمومی شامل جستجوی اینترنتی، مخزن و امانت، مرجع، فتوکپی از مقالات مجلات آرشیو و فصولی از کتاب های کتابخانه ، نشریات ادواری ، سمعی و بصری (تهیه کپی از لوح فشرده، و دی وی دی های همراه کتاب)
این کتابخانه دارای چهار خط اینترنتWireless بوده و مراجعین می توانند با Lap top یا تلفن همراه شخصی خود از طریق Wireless از اینترنت استفاده کنند. این کتابخانه دارای یک دستگاه اسکنر، یک دستگاه فاکس و یک دستگاه فتوکپی نیز می باشد.
 
ارتباط با کتابخانه بیمارستان فارابی:
تلفن مستقیم :55409092
نمابر: 55409092
ساعت کاری: ساعت 7:30 تا 17 – سالن مطالعه تا ساعت 23
ایمیل: farabihosp-lib@sina.tums.ac.ir
آدرس: تهران،  خیابان کارگر جنوبی- میدان قزوین - بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی فارابی،واحد کتابخانه

اساتید، محققان و پژوهشگران محترم می توانند از لینک های زیر برای دسترسی به اطلاعات بیشتر و سامانه های کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران استفاده کنند:

پایگاه مجلات علمی دانشگاه

سامانه نوپا

میز مرجع مجازی کتابخانه

کتابخانه الکترونیک دانشگاه

کتابخانه مرکزی دانشگاه

سامانه منبع یاب

cat icon

منشور حقوق استفاده کنندگان از کتابخانه

cat icon

رسالت و چشم انداز کتابخانه

cat icon

آیین نامه امانت کتاب

کارکنان کتابخانه و شرح وظایف

راهنمای موضوعی کتابخانه فارابی

ورود به نرم افزار کتابخانه

راهنمای عضویت

راهنمای ثبت نام

راهنمای جستجوی منابع

راهنمای کتابخانه شخصی

برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
تنظیمات قالب