لیست اخبار صفحه :1
دکتر آرش میرمحمد صادقی: قسمت چشم پزشکی دوره کارآموزی دانشجویان پزشکی باید جدی گرفته شود
گفت و گو با برگزیده شانزدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری

دکتر آرش میرمحمد صادقی: قسمت چشم پزشکی دوره کارآموزی دانشجویان پزشکی باید جدی گرفته شود

دکتر میرمحمد صادقی، دانشیار گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و برگزیده بخش فرایند برتر دانشگاهی در حیطه تدوین و بازنگری برنامه های آموزشی شانزدهمین جشنواره شهید مطهری در گفت و گو با روابط عمومی بیمارستان فارابی با تاکید بر اهمیت برنامه ریزی آموزشی برای دوره چشم پزشکی کارآموزان گفت: پزشک عمومی خط اول برخورد با بیماری هاست و برخی از مشکلاتی که ما در حوزه چشم پزشکی داریم ناشی از عدم اطلاع پزشکان عمومی از این حوزه است.

درباره حقوق بیمار در ایران بیشتر بدانید
کارگاه منشور حقوق بیمار در بیمارستان فارابی برگزار شد

درباره حقوق بیمار در ایران بیشتر بدانید

کارگاه آشنایی با حقوق بیمار در ایران ویژه کارکنان پنجشنبه 7 اردیبهشت 1401 در بیمارستان فارابی برگزار شد. دکتر علیرضا پارساپور، استادیار گروه اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این کارگاه علاوه بر پیشینه اخلاق پزشکی و مراحل تدوین منشور حقوق در ایران، به تشریح بندهای این منشور نیز پرداخت که توصیه می شود برای آشنایی هرچه بیشتر با این موارد فیلم زیر را تماشا کنید.

تامزرس: آسیب های چشمی ناشی از حوادث چهارشنبه سوری برگشت ناپذیرند
در آستانه چهارشنبه آخر سال 1401

تامزرس: آسیب های چشمی ناشی از حوادث چهارشنبه سوری برگشت ناپذیرند

در این برنامه تامز رسدکتر مهدی خداپرست زواره، رئیس بیمارستان فارابی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر علی طباطبایی رئیس بخش اورژانس این بیمارستان در گفت و گو با روابط عمومی این مرکز توصیه های مهمی را برای جلوگیری از آسیب های احتمالی چهارشنبه سوری مطرح کرد.

برگزاری آئین روز درختکاری در بیمارستان فارابی

برگزاری آئین روز درختکاری در بیمارستان فارابی

به مناسبت فرا رسیدن 15 اسفند، با حضور رئیس و جمعی از اساتید پیشکسوت و مسئولان بیمارستان فارابی، آئین روز درختکاری در این مرکز برگزار شد. در این مراسم دو اصله نهال به منظور نکوداشت پروفسور فقید محمد قلی شمس، پدر چشم پزشکی نوین ایران و بنیانگذار بیمارستان فارابی و پروفسور محمدصادق پیروز، استاد پیشکسوت گروه چشم پزشکی دانشگاه، توسط دکتر هرمز شمس، استاد پیشکسوت دانشگاه، کاشته شد.

قبل از جراحی چشم چه باید بکنیم؟
آموزش های مراقبت از چشم

قبل از جراحی چشم چه باید بکنیم؟

واحد آموزش سلامت دفتر پرستاری بیمارستان فارابی در سری فیلم های آموزش های مراقبت از چشم قصد دارد تا علاوه بر آموزش بیماران این بیمارستان سطح آگاهی جامعه در زمینه اهمیت سلامت چشمان و مراقبت از آن ها را افزایش دهد. در این فیلم نیز مطالب مربوط به آمادگی پیش از جراحی چشم نمایش داده می شود.

آنچه که بیماران باید در اتاق عمل انجام دهند
آموزش های مراقبت از چشم

آنچه که بیماران باید در اتاق عمل انجام دهند

انجام عمل جراحی همیشه برای بیماران استرس ایجاد می کند. زیرا علاوه بر اینکه نگران سلامت خود و نتیجه جراحی هستند، نمی دانند که در زمان ورود و در اتاق عمل چه باید بکنند. آن هم در بیمارستان پر رفت و آمدی همچون فارابی. به همین خاطر زینب چاوشی، سوپروایزر آموزش سلامت بیمارستان فارابی با همکاری تیم آموزش سلامت اتاق های عمل این بیمارستان تمام آنچه که بیماران باید در زمان حضور در اتاق عمل بدانند و انجام دهند را به صورت یک فیلم آماده کرده است که می توانید آن را در همین صفحه مشاهده کنید.

آشنایی با مراقبت های پس از عمل چشم و ترخیص
آموزش های مراقبت از چشم

آشنایی با مراقبت های پس از عمل چشم و ترخیص

برخی از مشکلات چشم در اثر حوادث یا اشتباهات فردی و برخی هم به دلایل مختلفی مانند افزایش سن، ژنتیک، عوامل محیطی و غیره به وجود می آیند. گاه این مشکلات به گونه ای است که جراحی چشم تنها راه درمان است. اما آن چه که بیش از روش درمان و جراحی اهمیت دارد، مراقبت های پس از جراحی و بازیابی سلامتی است. در این فیلم که مطالب آن توسط زینب چاوشی، سوپروایزر آموزش سلامت بیمارستان فارابی گردآوری شده تمام نکاتی که پس از جراحی چشم باید به آن توجه کرد جمع آوری شده که تماشای آن را به شما توصیه می کنیم.

توصیه های مهم تغذیه ای در هنگام آلودگی هوا

توصیه های مهم تغذیه ای در هنگام آلودگی هوا

آلودگی هوا سال هاست که تبدیل به یکی از اصلی ترین معضلات شهرهای بزرگ کشور بوده و باعث ایجاد مشکلاتی زیادی برای مردم به ویژه گروه های حساس شده است. اقداماتی هم که برای جلوگیری و کاهش آلودگی هوا انجام شده زیاد کارساز نبوده و همچنان با این مشکل دست به گریبان هستیم. اما نمی توان دست روی دست گذاشت و به فکر سلامتی جامعه و خود نباشیم. یکی از مواردی که می تواند در این روزهای آلوده برای سلامتی افراد مفید باشد تغذیه سالم است. در این فیلم کوتاه که با کمک واحدهای تغذیه و بهداشت محیط بیمارستان فارابی تهیه شده شما می توانید توصیه های مهم تغذیه ای در روزهای آلوده را تماشا کنید.

کدام آتش؟ کدام کپسول؟
کارگاه مدیریت بحران بیمارستان فارابی

کدام آتش؟ کدام کپسول؟

آتش سوزی یکی از حوادثی است که همه ساله خسارات جانی و مالی زیادی را به جامعه و دولت ها وارد می کند. گاه این حوادث عمدی و گاهی هم غیر مترقبه هستند. اما آن چه که اهمیت دارد آماده بودن برای مقابله با آتش سوزی است. یکی از موضوعاتی که باید بدانیم نحوه استفاده از کپسول های آتش نشانی است. علی اکبر عسگری، مسئول مدیریت بحران بیمارستان فارابی در این فیلم درباره انواع آتش و کپسول اطفا حریق و نحوه کار با این کپسول ها می پردازد.

تبریک به فرشته هایی که خستگی ناپذیرند
سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گرامی باد

تبریک به فرشته هایی که خستگی ناپذیرند

بیمارستان فارابی به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت اسوه صبر و ایمان، حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، با انتشار نماهنگی تلاش های مستمر و خستگی ناپذیر پرستاران این بیمارستان را به تصویر کشیده است.

متن استاتیک شماره 1282 موجود نیست