قابل توجه بیماران محترم:

به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، لطفا تنها با یک نفر همراه به بیمارستان مراجعه نمایید
 

 

نوبت دهی  و پذیرش سرپائی بیماران از راههای زیر امکان پذیر است:
نوبت دهی  تلفنی ۲۴ ساعته  از طریق تلفن گویای ۵۵۴۲۱۰۸۰ (۱۶ خط) 

نوبت دهی از طریق پیامک ۵۰۰۰۸۰۲۶
نوبت دهی اینترنتی
نوبت دهی از طریق نصب نرم افزار پذیرش 24 روی تلفن همراه ( با مراجعه به نشانی www.paziresh24.com/app می توانید این نرم افزار را دریافت کنید)

مسئول :رضا شیخی
واحد پذیرش بیمارستان فارابی شامل پذیرش مرکزی، پذیرش اورژانس، پذیرش درمانگاه قرنیه، پذیرش درمانگاه رتین، پذیرش درمانگاه گلو کوم  و باجه اطلاعات پذیرش است و 26 نفر در این واحد مشغول خدمت‌رسانی به بیماران می‌باشند.

 پذیرش مرکزی بیمارستان دارای 5 باجه پذیرش بیماران درمانگاه، دو باجه رزرو بستری،4 باجه پذیرش بستری است.  

بیماران ورودی جدید، بیماران درمانگاه‌های عمومی، بیماران بستری، بیماران ارجاعی  و بیمارانی که به‌طور غیرحضوری نوبت گرفته‌اند منحصراً بایستی به پذیرش مرکزی مراجعه نمایند.

اطلاعات پذیرش:
تلفن داخلی:2415

این واحد نوبت دهی بیمارستان را عهده دار است  و بیمارانی که از چشم پزشکان سایر مراکز درمانی معرفی نامه دارند و یا نوبت خود را از طریق تلفنی و اینترنتی رزرو نموده اند به این واحد مراجعه می نمایند. این بخش در مجاورت ورودی شرقی بیمارستان درب خیابان کارگر واقع شده است .

نکته: بیمارانی که در این بیمارستان سابقه مراجعه به درمانگاه گلوکوم، رتین، مجرای اشکی  و استرابیسم داشته اند نیاز به اخذ نوبت جدید ندارند و جهت دریافت نوبت به پذیرش مخصوص همان درمانگاه مراجعه نمایند.

پذیرش اورژانس:

تلفن داخلی:2505

این بخش در ضلع  طبقه همکف در مجاورت اورژانس بیمارستان واقع شده است و وظیفه آن پذیرش بیماران اورژانس و  بیمارانیکه با مشکل درد و سوزش چشمی، جسم خارجی، ضربه و تصادف  می باشد. این بخش در تمام ساعات به صورت شبانه روزی فعال است.

پذیرش درمانگاه قرنیه:

این واحد در مجاورت درمانگاه قرنیه (اتاق 31) قرار گرفته است و بیمارانی با مشکلات قرنیه، قوز قرنیه، کاتاراکت در این درمانگاه پذیرفته می شوند.

نحوه نوبت دهی درمانگاه قرنیه:

بیمارانی با مشکلات قرنیه  برای اولین بار، میتوانند از طریق تلفنی و اینترنتی نوبت خود را رزرو و در وقت تعیین شده با کدملی  و کد رهگیری به اطلاعات پذیرش مراجعه و پس از تایید به پذیرش درمانگاه قرنیه مراجعه کنند.

بیمارانی که از سایر درمانگاه ها به این درمانگاه ارجاع میشوند و همچنین بیمارانی با سابقه قبلی قرنیه و عمل جراحی، درپذیرش درمانگاه قرنیه نوبت دهی و پذیرش می شوند.

پذیرش درمانگاه رتین( شبکیه):

بیمارانی که مشکل شبکیه دارند ابتدا باید در درمانگاه عمومی معاینه شوند و مستقیما نمیتوانند نوبت درمانگاه شبکیه را اخذ نمایند. این بیماران پس از تشخیص بیماری شبکیه در درمانگاه عمومی با کارت درمان، به درمانگاه رتین ارجاع میشوند.

بیمارانی که در این بیمارستان سابقه جراحی شبکیه، تزریق اوستین و یا لیزر دارند، میتوانند با پرونده قبلی مستقیما به پذیرش رتین (اتاق 62) مراجعه و یا از طریق تلفنی (داخلی 2617) نوبت خود را اخذ نمایند. ساعت پاسخگویی تلفنی از 14 الی 16 عصر میباشد.

پذیرش درمانگاه گلوکوم :

بیمارانی که مشکل گلوکوم دارند ابتدا باید در درمانگاه عمومی معاینه شوند و مستقیما نمیتوانند نوبت درمانگاه گلوکوم  را اخذ نمایند. این بیماران پس از تشخیص بیماری گلوکوم  در درمانگاه عمومی با کارت درمان، به درمانگاه گلوکوم  ارجاع میشوند.

 

بیمارانی که در این بیمارستان سابقه جراحی گلوکوم  دارند، میتوانند با پرونده قبلی مستقیما به پذیرش گلوکوم (اتاق 6) مراجعه و یا از طریق تلفنی (داخلی 2413) نوبت خود را اخذ نمایند.ساعت پاسخگویی تلفنی از 14 الی 16 عصر میباشد.

پذیرش مرکزی :

تلفن داخلی: 2551- 2558-2502-2554-2557

نحوه نوبت دهی

نوبت دهی  و پذیرش سرپائی بیماران از راههای زیر امکان پذیر است:

نوبت دهی  تلفنی 24 ساعته  از طریق تلفن گویای 55421080 (16 خط) 
نوبت دهی از طریق پیامک 50008026
نوبت دهی اینترنتی
نوبت دهی از طریق مراجعه حضوری (ویژه بیمارانی که دارای نامه ارجاع از سایر چشم پزشکان و یا مراکز درمانی دیگر می باشند) 

سئوالات متدوال
راهنمای نوبت دهی اینترنتی

شماره مطلب : 61
به روز رسانی : پنجشنبه 1 اکتبر 2020 - ساعت 14:21
ایجاد : سه شنبه 7 ژانویه 2014 - ساعت 23:16 2020-10-1 14:21:54