سرپرستار : منصور سلیمانی قرخلو
تلفن داخلی : 2357
تلفن مستقيم بخش ليزيك: 55416393
تلفن بيمارستان فارابي: 14-55400003 داخلي بخش ليزيك: 2357
 
 
این بخش در طبقه اول ساختمان قدیم بیمارستان واقع می باشد. این بخش دارای 2 اتاق عمل و دو درمانگاه جراحی عیوب انکساری،کراتوکونوس (قوز قرنیه)، اتاق تصویر برداری واتاق رفرکشن می باشد. بخش لیزیک باامکانات و تجهیزات پیشرفته وکادر پزشکی و پرستاری مجرب به مراجعین خدمت رسانی می کند.
 
بخش ليزيك بيمارستان فارابي به صورت نيمه خصوصي مي باشد و تمام اعمال جراحي دراين بخش توسط اساتيد و فوق تخصص هاي بيمارستان انجام مي پذيرد. اين بخش كاملا درماني بوده و هيچگونه فعاليت آموزشي در اين بخش صورت نمي گيرد.
به طور کلی بیماران مراجعه کننده به درمانگاه لیزیک به 3 دسته کلی تقسیم می شوند:
 
الف) بیماران New case
ب) بیماران ارجاعی جهت خدمات پاراکلینیکی از درمانگاه دیگر
ج)بیماران پیگیری
 
بیماران New case 
1- بیمارانی که همراه خود معرفی نامه از پزشک مبنی بر این که دارای مشکل کراتوکونوس می باشد.
2- بیمارانی که از طریق سیستم نوبت دهی، اقدام به دریافت نوبت نموده و از طریق پذیرش به درمانگاه لیزیک مراجعه می نمایند.
نحوه پذيرش در بخش ليزيك: 
ابتدا بیماران با مراجعه به واحد نوبت دهی درمانگاه نوبت دریافت نموده و در روز تعیین شده مراجعه می نمایند و پس از صدور کارت پذیرش بیمار جهت پرداخت وجه به صندوق راهنمایی می شود، بیمار پس از تحویل قبض صندوق به منشی درمانگاه، مراجعه نموده وسپس به اتاق اپتومتری مستقر در درمانگاه لیزیک مراجعه واپتومتری میگردد و پس از انجام تصویر برداری و قطره ریختن جهت دیلاته شدن مردمک در انتظار ویزیت پزشک مربوطه می ماند و سپس توسط پزشک ویزیت شده و در صورت لزوم، بیمار جهت دریافت نوبت عمل درلیست جراح مربوطه قرار می گیرد .وچنانچه بیمار نیاز به عمل نداشته باشد. نوبت پیگیری دریافت مینماید ویا جهت دریافت ادامه خدمت به سایر درمانگاه های بیمارستان راهنمایی می گردد .
 
 
 
شماره مطلب : 97
به روز رسانی : شنبه 18 آبان 1398 - ساعت 18:15
ایجاد : دوشنبه 23 دى 1392 - ساعت 08:27 2019-11-9 18:15:47