رئیس بخش:
دکتر فهیمه اسدی آملی (professor of pathology)
پزشکان بخش:
- دکتر زهره نوذریان (Associate professor of pathology)    
 

این آزمایشگاه مجهز به دستگاه فروزن سكشن، تیشوپروسسور- ماكروویو میكروتوم، سیتوسانتریفیوژ، امبدینگ، میكروسكوپ ایمونوفلورسنت و میكروسكوپ آموزشی پنج سر مجهز به دوربین دیژیتال جهت تهیه تصاویر و ... می باشد که علاوه بر آزمایشات روتین بافت شناسی، سیتولوژی، رنگ آمیزی های اختصاصی , ,DIF  IHC روزانه انجام نمونه فروزن سکشن جهت مشاوره حین عمل در آن صورت می گیرد. همچنین در این بخش اتاق ویژه پاس و بایگانی ویژه بافت ها، بلوك ها و اسلایدهای پاتولوژی و موزه پاتولوژی از بدو تاسیس مركز تاكنون جهت آموزش و اقدامات پژوهشی فراگیران وجود دارد و سالانه حدود 24 دستیار پاتولوژی از جمله رزیدنت های مهمان از سراسر کشور در این واحد آموزش می بینند. همچنین دوره آموزش کوتاه مدت (6 ماه) جهت آموزش فلوشیپ افتالموپاتولوژی در حال حاضر قابل انجام است.

در این واحد Impression Cytology  جهت تشخیص ضایعات و نئوپلاسم های سطحی چشم انجام می شود و روزانه پذیرای مشاوره نمونه های افتالموپاتولوژی از سراسر کشور می باشد.

آزمایشگاه در جهت انجام طرح های پژوهشی همواره همکاری نزدیک با مرکز پژوهش های بیمارستان جهت انجام پاتولوژی تجربی روی نمونه های بافتی و مایعات مربوطه را دارد همچنین علاوه بر انجام نمونه های سرولوژی بانک چشم، نمونه اسکرپ ملتحمه جهت ارزیابی کونژنکتیویت کلامیدیایی نیز بررسی می شود.

 آزمایشگاه بالینی
در این واحد علاوه بر آزمایشات روتین مورد نیاز كلیه كشتهای هوازی و بی هوازی و بررسی قارچ از مایعات بدن با فوکوس بر روی بیماری های عفونی چشم به همراه آنتی بیوگرام زیر نظرPHDمیکروب انجام می گردد. این آزمایشگاه مجهز به   دستگاه كشت بی هوازی، انكوباتور،‌ هودهای بیولوژیک و كلیه لوازم و تجهیزات مورد نیاز می باشد. 

 

 

شماره مطلب : 5068
به روز رسانی : شنبه 10 نوامبر 2018 - ساعت 12:42
ایجاد : شنبه 10 نوامبر 2018 - ساعت 11:00 2018-11-10 12:42:30