در آستانه هفته سلامت روان، واحد آموزش سلامت بیمارستان فارابی اقدام به برگزاری کنفرانس یک روزه استرس شغلی برای کارکنان پرستاری این بیمارستان نمود.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، کنفرانس یک روزه استرس شغلی ویژه کارکنان پرستاری، روز پنجشنبه 12 مهر 97 با حضور دکتر سهیل رحیمی، دکترای تخصصی روانشناسی و عضو گروه آموزشی روان پرستاری دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه در سالن آمفی تئاتر پروفسور شمس بیمارستان این بیمارستان برگزار شد.
در ابتدای این کنفرانس، کریم نژاد، پرستار و دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی در زمینه استرس، انواع و منابع استرس، فشارهای روانی و نشانه های جسمی استرس مباحثی را مطرح نمود.
سپس دکتر رحیمی به بیان تعریف استرس، مدیریت آن و نحوه برخورد جامعه پرستاری با استرس پرداخت. وی با بیان اینکه برخی عوامل، ایجاد کننده و تشدید کننده بیماری های روانی است، استرس را پایه بسیاری از این بیماری ها دانست. وی اظهار داشت: استرس بیماری شایع قرن و مسئله ای اجتناب ناپذیر ولی قابل پیشگیری و درمان است. دکتر رحیمی در ادامه افزود: یکی از مسائلی که ممکن است جامعه علمی ما را دچار استرس کند، تکنولوژی اطلاعات است. زیرا سرعت بمباران اطلاعات بسیار بالاست و در صورتی که ما برای مدت زمان کوتاهی از این تکنولوژی استفاده نکنیم، اطلاعات زیادی را از دست خواهیم داد. همچنین جهانی شدن، روندهای اجتماعی و عوامل اقتصادی از دیگر مسائلی است که زمینه ساز استرس خواهند بود.
مدل فشار روانی حرفه ای، عوامل ایجاد استرس، تعدیل کننده های استرس و راهبردها و روش های مدیریت استرس از دیگر مواردی بود که در این کنفرانس به آن ها پرداخته شد.
خبر و عکس: قاضی میرسعید
شماره مطلب : 4910
به روز رسانی : پنجشنبه 12 مهر 1397 - ساعت 12:40
ایجاد : پنجشنبه 12 مهر 1397 - ساعت 10:23 2018-10-4 12:40:51