به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، طی مراسمی، از تلاش های چند ماهه دست اندرکاران برگزاری دهمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینائی شمس تقدیر به عمل آمد .
دکتر سید فرزاد محمدی مدیر برنامه ریزی جشنواره در این مراسم که روز یکشنبه 13 تیر 97 در سالن کنفرانس مرکز تحقیقات چشم پزشکی برگزار شد، گفت: چند سالی است که بعد از برگزاری جشنواره، مراسم کوچک و دوستانه ای برای قدرشناسی از همکاران اجرایی برگزار می شود. سنت حسنه ای که در واقع بخشی از امانتداری ما نسبت به نام عزیز و محترم پروفسور فقید شمس است و گرچه با تاخیر ولی بر تبعیت از این سنت اصرار داریم چون معتقدم قدرشناسی حلقه نهایی فعالیت ها و موجب استمرار آن است. 
وی جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس را جریان فرهنگی و معنوی ارزش آفرین دانست و افزود: جشنواره شمس به مدد حمایت نیروی معنوی بزرگوارانی که نامشان پشتوانه جشنواره است، پروفسور فقید شمس، پروفسور فقید خدادوست و اساتید ارجمند دکتر پیمان و دکتر سجادی هویتی ملی یافته و جایگاه ویژه ای در حوزه علوم بینایی پیدا نموده است.
 دکتر محمدی با اشاره به برگزاری موفق جشنواره در سال های اخیر گفت: گرچه علیرغم چالش های مالی، هرسال بر کیفیت و شکوه جشنواره افزوده میشود ولی یافتن حامی مالی برای چنین رویدادی خالی از درد سر نیست. جشنواره در این مدت همواره از حمایت و همراهی بیمارستان و گروه چشم پزشکی برخوردار بوده است ولی برای تامین منابع مالی دچار محدودیت هستیم. 
مدیر برنامه ریزی جشنواره در ادامه اظهار داشت: در سطح اجرایی، همکاران بیمارستان فارابی به ویژه روابط عمومی و واحد خدمات، همکاران مرکز تحقیقات چشم پزشکی و فرهنگسرای رازی نقش موثری در برگزاری جشنواره داشته و نقطه اتکای جشنواره بوده اند.
دکتر محمدی با تاکید بر دیدگاه ملی جشنواره افزود: اعطای سه گرنت بین المللی جشنواره به پزوهشگران شهرستانی موید این امر است. البته در داوری ها ممکن است خطاهایی داشته باشیم ولی نادر و قابل توضیح است. 
 دکتر فخرایی، مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دبیر جشنواره دهم نیز از زحمات تمامی کسانی که در برگزاری آبرومند و باشکوه جشنواره تلاش کرده اند قدر دانی کرد و گفت: گروه چشم پزشکی و بیمارستان فارابی میراث پروفسور فقید شمس است و همه ما مفتخر به ادامه راه ایشان هستیم. 
دکتر فخرایی افزود: در سایه تلاش شما عزیزان جشنواره ای که مزین به نام پروفسور شمس است ،که حق بزرگی بر گردن همه ما و بیماران دارد، امروز در سطح ملی مطرح و به رسمیت شناخته شده است. آرزوی تندرستی و سلامت برای همه شما دارم  و امیدوارم جشنواره شمس در سال های آینده با وجود چالش های پیش رو بالنده تر از سال های قبل برگزار شود.
خبر :امیدوار
عکس: قاضی میرسعید
 
شماره مطلب : 4591
به روز رسانی : يكشنبه 2 دى 1397 - ساعت 11:57
ایجاد : چهارشنبه 13 تير 1397 - ساعت 13:47 2018-12-23 11:57:16