مددجوی گرامی ضمن خوشامدگویی، ما پرسنل واحد لیزیک می کوشیم تا در کنار متخصصین چشم بهترین خدمات سلامت را در زمینه اعمال جراحی رفع عیوب انکساری و درمان‌های جراحی های قوز قرنیه در کوتاه‌ترین زمان و با حداکثر رضایتمندی برای شما فراهم کنیم. ساعت پاسخگویی روزانه به جز روزهای تعطیل ساعت 13- 8 می باشد. شماره داخلی واحد لیزیک 2357-2330 و مستقیم واحد: 02155416393 می باشد.

مسئول اجرایی بخش: دکتر مهدی صنعت کار                               
سرپرستار بخش آقای منصور سلیمانی

 

این بخش در طبقه اول ساختمان قدیم بیمارستان واقع می باشد. این بخش دارای 2 اتاق عمل و دو درمانگاه جراحی عیوب انکساری،کراتوکونوس (قوز قرنیه)، اتاق تصویر برداری واتاق رفرکشن می باشد. بخش لیزیک باامکانات و تجهیزات پیشرفته وکادر پزشکی و پرستاری مجرب به مراجعین خدمت رسانی می کند.

بخش ليزيك بيمارستان فارابي به صورت نيمه خصوصي مي باشد و تمام اعمال جراحي دراين بخش توسط اساتيد و فوق تخصص هاي بيمارستان انجام مي پذيرد. اين بخش كاملا درماني بوده و هيچگونه فعاليت آموزشي در اين بخش صورت نمي گيرد.
پوشش پرسنل: پرستاران خانم :مانتو، شلوار و مقنعه سرمه‌ای در واحد درمانگاهی و آبی یا سبز روشن در واحد اتاق عمل خدمات: لباس خاکستری با خط آبی رنگ دارند.
تابلوی منشورحقوق بیمار داخل اتاق انتظار می باشد مطالعه کنید.
 
این واحد شامل یک واحد درمانگاهی و یک واحد اتاق عمل می‌باشد. درب خروج اضطراری انتهای سالن اتاق عمل  قرار دارد و مسیر آن با تابلو مشخص شده است.
مددجوی گرامی  بعد از درب ورودی اتاق عمل ، خط پهن قرمزی روی زمین کشیده شده است که شما باید کفش‌های خود را در آورده و پاپوشهای اتاق عمل را به پا کنید و همراه شما فقط تا این خط می‌تواند شما را همراهی کند. پس از عبور از خط قرمز، سمت چپ رختکن بیماران  قرار دارد، ساعت، زیورآلات و وسایل بستن مو و... خارج شود. لطفاً لباس یکبارمصرف اتاق عمل رو ، روی لباس های خود بپوشید طوری که بند لباس قسمت پشت باشد. خانم ها بعد از پوشیدن کلاه، روسری بپوشید. 
 
1- شب قبل از عمل حتما استحمام کنید و از استعمال عطر خودداری کنید.
2- مدت زمان انتظار شما برای عمل از یک ساعت تا سه ساعت متغیر می‌باشد. لطفاً آرامش خود را حفظ کرده و کمال همکاری را با پرسنل اتاق عمل مبذول فرمایید.
3- لطفاً هنگام مراجعه جهت عمل حتما عینک آفتابی مناسب و کارت عابر بانک به همراه داشته باشید.
4- جهت جراحی‌های درمانی قوز قرنیه همراه داشتن دفترچه بیمه و کپی صفحه اول الزامی می‌باشد. لطفا جهت سایر مدارک با پذیرش هماهنگ فرمایید. اتباع محترم مدارک مورد نیاز و هزینه ها را با پذیرش هماهنگ کنند.
5- لطفا از استعمال دخانیات به دلیل ایجاد مزاحمت و آلودگی هوا و احتمال آتش سوزی خودداری کنید.
 6- مراجعه کنندگان محترم خانم، در صورت بارداری و شیردهی، حتما به پذیرش اطلاع دهید.
7- جهت معاینات قبل از عمل می‌بایست حداقل یک هفته تا ده روز از گذاشتن لنز تماسی خودداری کنید.
8- عمل‌های جراحی با بی‌حسی موضعی، با چکاندن قطره بی‌حس کننده در چشم انجام می‌شود. لطفا هنگام جراحی سر خود را تکان ندهید.
9- ااز سه روز قبل لبه پلک‌ها را با شامپو بچه بشویید. 

10- خانم‌ها از سه روز قبل از عمل و روز عمل آرایش چشم نداشته باشند. 

11- در صورت ابتلا به تبخال، سرماخوردگی، ترشحات غیر طبیعی در چشم حتماً پرستار واحد را آگاه سازید.
12- درصورتی که داروهای حیاتی مانند داروهای قلب، کنترل فشارخون، تشنج ، تیروئید و ... دارید، روز عمل، مانند همیشه مصرف کنید.
13- در صورتی که پیس میکر، استنت قلبی، فیستول رگی و یا بیماریهایی نظیر پرفشاری خون، قلبی، دیابت، تشنج و غیره دارید به پرستار واحد اطلاع دهید.
14- در صورت تجویز دارویی توسط جراح قبل از عمل، آن را تهیه و روز عمل همراه بیاورید.
15- اگر حساسیت به داروی خاصی و یا تخم مرغ دارید به پرستار واحد اطلاع دهید.
16- اگر در زمان انتظار دچار سردرد، سرگیجه، سیاهی چشم و حالت تهوع شدید از جای خود بلند نشوید فقط با صدای بلند پذیرش را صدا کنید.
17- اگر در چشم خود احساس خارش، سوزش، اشک ریزش و ترشح دارید به پرستار اطلاع دهید.
18- جراحی شما نیازی به ناشتایی ندارد. حتماً یک وعده غذایی سبک قبل از عمل میل فرمایید.
19- بعد از عمل دست به چشم و لنز پانسمانی خود نزنید و در صورت افتادن لنز و یا مشاهده هر علامت غیر طبیعی به اورژانس مراجعه فرمایید.
20- زخم جراحی جهت ترمیم، نیاز به مواد غذایی از جمله پروتئین و ویتامین دارد بهتر است بعد از عمل از رژیم پُرپروتئین و حاوی ویتامین C استفاده کنید.                                                                                                                       
21- پس از عمل تا زمانی که پزشک لنز پانسمانی شما را برنداشته است، از حمام و تماس آب با چشمهای‌تان اجتناب کنید.
22- همراه بیمار در روز عمل در سالن انتظار اتاق عمل حضور داشته باشد تا در صورت نیاز در دسترس باشد. همچنین در مورد بیماران زیر 18 سال و یا بیمارانی که مشکل ذهنی دارند حتماً در روز عمل پدر یا قیم قانونی جهت رضایت عمل حضور داشته باشند.
23- پس از ترخیص کیف دارویی و نسخه دارویی خود را فراموش نکنید. داروهای خود را طبق دستور و آموزش، تا حداکثر دو ساعت بعد از عمل مصرف نمایید.
24- در صورت بروز مشکل و یا سوال به سرپرستار اتاق عمل مراجعه فرمایید.

واحد آموزش به بیمار بیمارستان فارابی
 

مراجعین گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

شماره مطلب : 4439
به روز رسانی : سه شنبه 14 می 2019 - ساعت 11:17
ایجاد : یکشنبه 17 ژوئن 2018 - ساعت 14:01 2019-5-14 11:17:26