گردهمایی سالیانه خانواده بزرگ فارابی،  با حضور دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، در خجسته ایام میلاد باسعادت حضرت ولی عصر(عج) و همزمان با هفته گرامیداشت مقام استاد، مراسم جشن شب فارابی، باحضور پیشکسوتان، اعضای هیئت علمی، دانش آموختگان، دستیاران و فلو شیپ ها، پرستاران، مسئولین و کارکنان بیمارستان فارابی شامگاه پنجشنبه 13اردیبهشت 1397برگزارشد.
دکتر سید حسن هاشمی ، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این مراسم طی سخنانی از حضور در جمع دانش آموختگان و همکاران خود در بیمارستان فارابی ابراز خشنودی کرد و خطاب به حاضران گفت: زحمات زیادی برای این سمینار و بیمارستان فارابی کشیده شده است، افراد زیادی در مجموعه فارابی در راه آموزش و مهارت آموزی دانش چشم پزشکی پیر شده و در عین حال برای اعتلای اعتبار ایران و ایرانی خون دلها خورده اند. یاد و خاطره همه آن عزیزان را گرامی میداریم و در آستانه روز معلم به حضور برخی از آنان در این جمع افتخار می کنیم. 
وی همچنین از گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ریاست بیمارستان فارابی، شرکت های خصوصی و تمام حامیان فارابی برای استمرار سمینار سالیانه و گردهمایی تحت عنوان فارابی تشکر و اظهار امیدواری کرد، سمینار های فارابی همچنان ادامه یابد.
وزیر بهداشت با بیان این که آنچه می تواند به ارتقای دانش و مهارت چشم پزشکی ایران کمک کند همین علاقه مندی و تعصب ما به تعلیم و تعلم  و دل در گرو خدمت به مردم و کشور عزیزمان ایران داشتن است. خاطر نشان کرد؛ اگر بخواهید در تراز نیاکان حرکت نموده و میراث دار خوبی برای آنان باشید هیچ راهی جز همدلی ندارید.
دکتر هاشمی افزود: اگر خود را از بند مسایل رها کنید می بینید، بسیاری از مسایل روزمره ای که درگیر آن هستیم بسیار حقیر و کوچکند. از رقابت های بیجا و در عین حال آزار دهنده پرهیز کنید و اگر رقابتی هست صرفا در راه علم و عالم شدن باشد نه چیز دیگری .این را به عنوان یک تجربه می گویم زمانی ما در فارابی با یکدیگر رقابت می کردیم ولی پا که به سن گذاشتیم به اشتباه خود پی بردیم و الان دوستان بسیار صمیمی و نزدیکی هستیم. 
وزیر بهداشت با بیان این که برخی نمی خواهند فارابی آن طور که شایسته است در علم چشم پزشکی نقش آفرینی داشته باشد، خطاب به اعضای هیئت علمی گروه چشم گفت: وظیفه شما به ویژه جوانان است که مراقب باشند. عمر به سرعت می گذرد و شما به ما می رسید. به بعضی از شما که نگاه می کنم اولین روز تحصیلتان در رشته چشم پزشکی را به یاد می آوریثم ولی الان افرادی بزرگ و اساتیدی ممتاز شده اید زمان خیلی زود می گذرد بنابر این خیلی همدیگر را دوست داشته باشید. 
دکتر هاشمی همگان را به رعایت ادب و احترام به بزرگترها توصیه کرد و گفت:  آنچه انسان در ایام کهنسالی نیاز دارد چه در خانه و چه در محیط و اجتماعاتی مانند امشب فقط احترام است. استادان خود راخیلی رعایت کنید. کسانیکهکه روزی دست شما را  در کلاس ودر سر عمل جراحی گرفته اند و به شما آموختند. یادتان باشد این روز ها برای شما هم تکرار می شود. دوران ما میگذرد وشما جای مارا میگیرید اگر میخواهید احترام ببینید الان به والدین، معلمان وبزرگترها احترام بگذارید.
وی در پایان سخنانش با ذکر خاطره ای از معلم کلاس اول دبیرستان خود پرداخت و گفت: اولین سرمشق  معلم من این بود: "توانابود هرکه دانابود" یادتان باشد با شعار، فریاد، دروغ، هتاکی، زور و پول کسی توانا نمی شود. امروز در دنیای قرن بیست و یکم کسی توانا است که عالم است البته عالمی که در عین حال خداترس هم هست و دومین سرمشق این بود که: " باادب باش تا بزرگ شوی" بنابر این حتما ادب را نسبت به اساتید و بزرگانمون در فامیل، شهر و اجتماع و صنفمان رعایت کنیم. 
خبر: امیدوار
عکس: ربیعی
 
شماره مطلب : 4279
به روز رسانی : شنبه 15 ارديبهشت 1397 - ساعت 17:58
ایجاد : شنبه 15 ارديبهشت 1397 - ساعت 17:52 2018-5-5 17:58:20