روابط عمومی بیمارستان فارابی: دکتر سید محمد ناصر هاشمیان، فوق تخصص قرنیه و عضو هیئت علمی گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران سمینار سالیانه فارابی را سمیناری قدیمی و ریشه دار خواند و افزود: سمینار فارابی از معتبرترین سمینارهای داخلی است که هرساله در اردیبهشت ماه برگزار می شود. امسال هم به حمداله  سمینار فارابی در زمان همیشگی با سمپوزیوم ها و کارگاه های متفاوت و متنوع اجرا می شود و همه همکاران چشم پزشک از چشم پزشکان عمومی تا فوق تخصص  می توانند از این برنامه ها استفاده کنند.  
 دکتر هاشمیان که یکی از اداره کنندگان سمپوزیوم«موارد چالش برانگیز در جراحی عیوب انکساری » است در مورد این سمپوزیوم می گوید: این سمپوزیوم یکی از سمپوزیوم های همیشگی سمینار های فارابی است که به صورت Panel Discussion برگزار و طی آن موارد پیچیده و مشکل دار جراحی رفراکتیو مطرح می شود و در معرض اظهار نظر همکاران قرار می گیرد تا به اتفاق آرا راه درمان مناسبی برای آن انتخاب شود.
وی با تاکید بر این نکته که در سمپوزیوم به هیج عنوان بحث تئوریک به صورت سخنرانی نخواهیم داشت، افزود: کیس های مطرح شده در پنل همه موارد واقعی هستند. در مورد تشخیص, نحوه درمان و Approach بیماری از شرکت کنندگان نظرسنجی می شود. ممکن است دیدگاه های متفاوتی مطرح شود. سعی می کنیم در این سمپوزیوم به یک جمع بندی برسیم که حاصلش از نظر آموزشی برای شرکت کنندگان خصوصا کسانیکه کار قرنیه انجام می دهند بسیار مفید خواهد بود.
دکتر هاشمیان با اشاره به این که از همه چشم پزشکان معتبر و  صاحب نظر سراسر کشور که در این زمینه فعالیت دارند برای شرکت در این سمپوزیوم دعوت شده است، افزود: اساتیدی از دانشگاه های شیراز، مشهد، تبریز و دانشگاه های مختلف تهران تشریف می آورند و بنده در کنار آقایان دکتر حسن هاشمی و دکتر جباروند انشالله در خدمتشان خواهیم بود.
توضیح اینکه: سمپوزیوم «Challenging Cases in Refractive Surgery» چهار شنبه 12 اردیبهشت 397 از ساعت 14 الی 15:30 در سالن آزادگان پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می شود.
 
شماره مطلب : 4156
به روز رسانی : پنجشنبه 16 فروردين 1397 - ساعت 12:48
ایجاد : يكشنبه 12 فروردين 1397 - ساعت 12:17 2018-4-5 12:48:57