به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، کارگروه اداره امور درمانگاه های این بیمارستان روز سه شنبه 24بهمن ۱۳۹۶ با حضور دکتر مهدی صنعتکار، قائم مقام ریاست و معاون درمان و سعید مرادی، مدیر بیمارستان تشکیل شد و اعضا به بررسی برخی از مصوبا قبلی این کارگروه پرداختند.
ابتدا فرانک سلطانی و فاطمه رنجبران، مسئول و کارشناس واحد درآمد بیمارستان گزارشی از پیگیری مصوبات مربوط به این واحد ارائه کردند. بررسی وضعیت استفاده از دستگاه های پوز به تفکیک واحد و کاربر ، مهمترین موضوع این گزارش بود. به دنبال ارائه این گزارش و اظهار نظر اعضای کمیته، تصمیماتی در مورد بهبود وضعیت واحد هایی که آمار پایینی دارند اتخاذ شد.
در ادامه جلسه رقیه نصیری، مسئول قبلی واحد رسیدگی به شکایات بیمارستان در مورد اقدامات انجام شده  این واحد طی یک سال گذشته، گزارش داد. این گزارش شامل میزان دریافت شکایات به تفکیک راه های دریافت و بررسی علل شکایات بود. بر این اساس اکثر شکایات بیمارستان به صورت حضوری و تلفنی دریافت می شود و تاخیر در نوبت دهی بالاترین علت شکایت است. 
به گفته نصیری به دلیل افزایش راه های ثبت شکایت و اطلاع رسانی بهتر آمار شکایات ثبت شده در نیمه دوم سال 96 افزایش داشته است. 
وی همچنین گفت: برای کاهش میزان شکایات اقدامات اصلاحی نظیر اختصاص سهمیه نوبت درمانگاهی برای واحد شکایات، برپایی باجه ترخیص در طبقه دوم بیمارستان، برگزاری هفتگی کمیته رسیدگی به شکایات با حضور معاون درمان بیمارستان، معرفی پزشک معتمد برای رسیدگی به شکایت  عم بهبودی و نارضایتی از روند درمان  انجام شده است .
 دکتر صنعتکار، قائم مقام ریاست و معاون درمان بیمارستان در این جلسه ضمن تاکید بر رعایت اخلاق حرفه ای و حقوق بیمار در تمامی سطوح شغلی بیمارستان اظهار داشت :  مسئله رعایت اخلاق حرفه ای از اولویت های تیم مدیریت اجرایی بیمارستان است و مواردی که درآن حق بیمار ضایع  شده است با جدیت پیگیری می شود. رعایت اخلاق و برخورد خوب با مراجعین   باید در تمامی جلسات و بازدید ها مورد تاکید مدیران، سرپرستاران و مسئولین واحد هاقرار گرفته و به همه رده های کارکنان یادآوری شود.
وی در ادامه تصریح کرد : با توجه به حجم مراجعات بیمارستان قطعا نارضایتی وجود دارد ولی تلاش همه ما باید در راستای جلب رضایت مراجعین و رعایت حقوق آنان باشد.
در انتها مقرر شد:
موضوعات درنظر گرفته شده برای کارگروه مجددا بازنگری شود.
از میان کارکنان واحد پذیرش و منشی های بیمارستان افراد نمونه معرفی و از آنان تقدیر شود. 
خبر و عکس: امیدوار
 
شماره مطلب : 4029
به روز رسانی : چهارشنبه 25 بهمن 1396 - ساعت 13:29
ایجاد : چهارشنبه 25 بهمن 1396 - ساعت 10:55 2018-2-14 13:29:31