معاونت پژوهشی بیمارستان فارابی برگزار کرد؛

کارگاه مقاله نویسی با حضور دکتر آخوندزاده

کارگاه مقاله نویسی مقدماتی روز پنچ شنبه 9آذر1396 از ساعت 7:30 صبح با حضور دکتر محمد طاهر رجبی، معاون پژوهشی بیمارستان فارابی، اعضای هیئت علمی و دستیاران گروه چشم پزشکی، پژوهشگران مرکز تحقیقات چشم پزشکی و کارشناسان بیمارستان فارابی و دانشجویان سایر رشته های دانشگاه در سالن آمفی تئاتر پروفسور شمس این بیمارستان برگزار شد.  
دکتر شاهین آخوند زاده، معاون پژوهشی داشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدرس این کارگاه در بیان اهداف برگزاری آن اظهار داشت: اهمیت کار پژوهشی برای یک عضو هیئت علمی دانشگاه و یک دانشجوی تحصیلات تحصیلی متفاوت است. وی توضیح داد: معتقدم وظیفه اصلی یک استاد دانشگاه آموزش است و در کنار آن کار پژوهشی هم می تواند انجام دهد. ولی برای یک دانشجوی جوان کار پژوهشی یک امر ضروری است که نقش اساسی را در آینده آکادمیک وی ایفا می کند. 
معاون پژوهشی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: اگر دنبال یک فرصت آکادمیک خوب در ایران و جهان هستید باید به رزومه پژوهشی تان توجه داشه باشید. 
 در ادامه  کارگاه دکتر آخوندزاده با ارائه اطلاعاتي در خصوص وضعیت تولید علم در ایران، توجه بیشتر به ارتقای کمی و کیفی آثار علمی را یاد آوری نمود. وی با ارائه آمار و اطلاعات مستند از پايگاه هاي علمي استنادي جايگاه و رتبه ايران را از نظر كمي و كيفي (تعداد استناد) به اعضاي جلسه نشان داد .
دکتر آخوندزاده مشکل عمده نویسندگان ایرانی را عدم شناخت انواع مقالات و مجلات دانست و گفت: مطالعه مداوم مقالات در رشته تخصصی بهترین روش برای پیدا کردن ایده های جدید و آشنایی با موضوعات برجسته و روز آمد رشته ها است. وی توصیه کرد از ابتدا مقاله را انگلیسی بنویسید و از برگرداندن نسخه فارسی مقاله به انگلیسی بپرهیزید. 
ایده های تحقیقاتی، نحوه انتخاب مجله، نحوه پذیرش گرفتن برای مقاله و قسمت های مختلف یک مقاله سرفصل های تدریس شده در این کارگاه بودند. 
خبر و عکس: امیدوار
 
شماره مطلب : 3741
به روز رسانی : شنبه 11 آذر 1396 - ساعت 11:53
ایجاد : جمعه 10 آذر 1396 - ساعت 00:14 2017-12-2 11:53:03