·         برنامه توسعه فردی  PDP   Personal Development Plan)) و آزمون های توانمندی دوره ای
-    یک فرایند مستمر ارزیابی نیازهای آموزشی هر فرد و برنامه ریزی برای رفع این نیازها است.-
-    نیاز سنجی آموزشی سالانه انجام می شود.

-    لیست عناوین عمومی و تخصصی به تفکیک رشته شغلی، طبقه بندی شده و در نرم افزار آموزش کارکنان بارگذاری شده است. پرسنل می توانند با ورود به برنامه، PDP خود را تکمیل نماید -   بعد از انجام نیاز سنجی، آنالیز داده ها توسط اکسلی که به نرم افزار Attach شده استخراج می گردد. تقویم آموزشی بر اساس بالاترین الویت های نیازسنجی تهیه می شود. در تقویم آموزشی نام دوره ، گروه هدف، زمان برگزاری ، مکان برگزاری لحاظ می گردد. ضمنا دوره هایی که بر اساس نیاز سازمان و سیاست های کلان آموزشی می باشد در تقویم آموزشی ثبت می شود.
-    نتایج نیاز سنجی و تقویم آموزشی بصورت اتوماسیون برای مسئولین واحدها ارسال می گردد.

-    بعد از برگزاری دوره ها، آزمون های توانمندی دوره ای بر اساس نیازسنجی آموزشی و نیاز سازمان توسط رابطین آموزشی انجام می گیرد و در کارنامه آموزشی ثبت می شود، در صورت وجود نارسایی در هر محور آزمون، اقدامات اصلاحی صورت می گیرد و در فرم اقدامات اصلاحی ثبت می گردد.
استفاده از نرم افزار آموزش کارکنان

این نرم افزار جهت انجام امور آموزش و مدیریت منابع انسانی از جمله نیازسنجی آموزشی و آگاهی پرسنل از شرح وظایف رشته شغلی خود، ارائه جزوات آموزشی ،گزارش فعالیت ها و دوره های آموزشی گذرانده شده و دیگر موارد آموزشی با عنوان Amozeshkarkonan بر روی کلیه سیستم های بیمارستان اجرا شده و انجام نیازسنجی آموزشی و تکمیل PDP از طریق نرم افزار مذکور و بصورت الکترونیکی انجام می گردد.
      بطور کلی نرم افزار از دوبخش تشکیل می شود :
1-   ساختار سازمانی
2-   آموزش
جهت ورود به برنامه از "شماره شناسنامه" برای نام کاربری و از "کد ملی" برای رمز عبور خود استفاده می گردد.
1-   ساختار سازمانی:
پس از ورود به بخش ساختار سازمانی، پرسنل در این بخش می توانند با کلیک بر روی مشاهده مدارک، شرح وظایف تدوین شده مربوط به سِمَت خود و کلیه سِمَت های دیگر بیمارستان فارابی را مشاهده نمایند .
2-   آموزش :
کلیه کارکنان در این بخش می توانند با توجه به لیست دوره های تعریف شده نسبت به تکمیل PDPکه هر ساله انجام می شود اقدام نمایند و نیاز سنجی آموزشی خود را مشخص نمایند.
·         برگزاری دوره های آموزشی بر اساس بالاترین الویت نیاز سنجی:
آموزش ضمن خدمت پرستاری به دو صورت حضوری و غیر حضوری انجام می گیرد. آموزش حضوری بصورت سمینار، کنفرانس یک روزه، ، کنفرانس های داخل بخشی و ادواری برگزار می
شود.
فعالیت هایی که جهت برگزاری کنفرانس انجام می گیرد شامل موارد ذیل است:
*     هماهنگی با مدرسین از نظر محتوا، زمان و مکان برگزاری دوره
*     هماهنگی با روابط عمومی از نظر تعیین مکان برگزاری دوره
*     هماهنگی جهت پذیرایی
*     اخذ امتیاز بازآموزی از طریق سایت آموزش مداوم  www.ircme.ir
*     اطلاع رسانی به سرپرستاران از طریق اتوماسیون جهت اطلاع به پرسنل واحد خود
*     اعلام اسامی شرکت کنندگان دوره آموزشی
*     برگزاری دوره آموزشی
*     انجام پیش آزمون، پس آزمون و ارزشیابی دوره آموزشی
*     تعیین اثربخشی آموزشی (اختلاف میانگین نتایج پیش آزمون و پس آزمون)
*     آنالیز ارزشیابی دوره در نرم افزار اکسل جهت بررسی موفقیت برگزاری برنامه آموزشی
آموزش غیرحضوری بصورت آزمون های الکترونیکی از طریق سامانه آکادمی برگزار می شود که در زیر توضیح داده شده است.
·         عضویت در سامانه آکادمی http://academy.tums.ac.ir
جهت شرکت در دوره های ضمن خدمت عضویت در این سامانه ضروری است.
بعد از ورود به سامانه با درج کد ملی و شماره شناسنامه ، در گزینه ثبت نام در دوره، دوره مربوطه را انتخاب نموده و بعد از پرداخت هزینه بصورت الکترونیک ثبت نام در دوره انجام می
گیرد. محتوای دوره آموزشی در منوی دوره های من بصورت فایل PDF قابل پرینت می باشد . تاریخ آزمون نیز در منوی دوره های من، مشخص گردیده و در زمان مربوطه آزمون بصورت الکترونیک برگزار می گردد. نتایج آزمون در کارنامه و شناسنامه آموزشی ثبت می شود.

·         عضویت در سامانه آموزش مداوم جامعه پزشکی www.ircme.ir
بعد از ورود به سامانه ، در سمت راست ، پایین صفحه گزینه عضویت در سامانه انتخاب می گردد و عضویت انجام می گیرد. در انتها کد کاربری و رمز عبور داده شده که هر دو کد ملی می باشد.
تمام کارگاه های آموزشی ، سمینار، کنگره ، کنفرانس های یک روزه و ...... از طریق عضویت و ثبت نام در این سامانه انجام می گیرد.
جهت دریافت گواهی ، بعد از ورود به سامانه آموزش مداوم با درج کد کاربری و رمز عبور، گزینه کارنامه را انتخاب کرده و روی عدد مربوط به شرکت در برنامه حضوری کلیک نموده، جدولی مشخص می شود که شناسه برنامه، نوع برنامه و امتیاز در آن لحاظ گردیده، جهت گرفتن پرینت روی دایره کوچک انتهای هر ردیف جدول کلیک نموده بعد از رویت گواهی، با زدن کلید  ctr+p  پرینت گواهی دریافت می شود.
·          پیشنهادات
در راستای مشارکت هر چه بیشتر کلیه همکاران در خصوص ارائه پیشنهادات، جهت ارائه پیشنهاد همکاران می توانند به سامانه نظام پیشنهادات دانشگاه به آدرس ttp://pishnahad.tums.ac.ir مراجعه نمایند.

شماره مطلب : 2184
به روز رسانی : شنبه 18 آذر 1396 - ساعت 10:38
ایجاد : سه شنبه 25 آبان 1395 - ساعت 13:29 2017-12-9 10:38:33