بیمارستان فارابی یکی از مراکزی است که از دیرباز در خدمت مردم این مرزو بوم بوده وهست که همه روزه مراجعات بسیاری داشته وبیماران از اقصی نقاط کشور مراجعه وتحت درمان قرار می گیرند این مرکز با بیشینه ای درخشان مورد احترام تمامی محافل داخلی وجهانی بوده وبا بهره مندی ازآخرین تکنولوژی وتجهیزات پیشرفته نام خود را در تاریخ چشم پزشکی ایران جاودان نموده است. واین مهم نتیجه زحمات پزشکان پیش کسوت ودانشمندانی بوده که در این مسیر گام نهاده وسختیها وتلاش فراوانی را بدوش کشیده اند.ودر راس همه آنان نام پروفسور محمد قلی شمس می درخشد انسانی که سالهای متمادی وتا آخرین روز عمر خود را وقف بیماران نمود.
هم اکنون نیز با وجود مراکز چشم پزشکی وابسته به دانشگاهها ودیگر مراکز ی که بطور خصوصی اداره می گردند باز هم این بیمارستان همچنان محل ارجاع اکثر بیماران شهرستانی وعمده از طبقات محروم وقشر آسیب پذیر می باشد وهنوز هم میعادگاه تبادل افکار وتکنیکهای روز جراحیهای چشم می باشد.این بیمارستان بدلیل داشتن درمانگاههای معاینه اولیه چشم پزشکی(درمانگاه عمومی) ودرمانگاههای تخصصی همه روزه پذیرای تعداد بسیاری از مراجعین به این مرکز می باشد.همچنین درمانگاه اورژانس بیمارستان با پذیرش بیش از 400بیمار در شبانه روز یکی از فعال ترین درمانگاهها می باشد.
خدمات بیمارستان از طریق واحدهای زیر ارائه می گردد:

درمانگاههای عمومی

درمانگاههای تخصصی:     

·         درمانگاه فوق تخصصی استرابیسم
·         درمانگاه فوق تخصصی اکولار انکولوژی
·         درمانگاه فوق تخصصی مشاوره رتین
·         درمانگاه فوق تخصصی رتین 2-1
·         درمانگاه فوق تخصصی قرنیه
·         درمانگاه فوق تخصصی گلوکوم
·         درمانگاه فوق تخصصی مجرای اشکی واربیت
·         درمانگاه مشاوره قبل از عمل
·         درمانگاه فوق تخصصی غربالگری نوزادان نارس( ROP)

پاراکلینیکها:

·         آزمایشگاه
·         آنژیوگرافی
·         اپتومتری
·         اکوگرافی
·         پاتولوژی
·         داروخانه
·         رادیوگرافی
·         سی-تی-اسکن
·         سونوگرافی
·         لیزرتراپی

اورژانس شبانه روزی:
درمانگاه اورژانس بیمارستان در تمام مدت 24 ساعت فعال بوده و آماده پذیرش مصدومین چشمی می باشد.

بخش لیزیک:
  این بخش دارای 2 اتاق عمل و دو درمانگاه جراحی عیوب انکساری،کراتوکونوس (قوز قرنیه)، اتاق تصویر برداری واتاق رفرکشن می باشد. بخش لیزیک باامکانات و تجهیزات پیشرفته وکادر پزشکی و پرستاری مجرب به مراجعین خدمت رسانی می کند.

واحد فراهم آوری سلولهای بنیادی:
   اين واحد مكان مناسبی جهت سلول درماني، استخراج و كلونينگ انواع سلول ها و سلول هاي بنيادي است و همچنين داراي بخشهاي شيمي، ژنتيك،IT وآزمايشگاه مخصوص مدل هاي حيواني می باشد.

شماره مطلب : 19
به روز رسانی : سه شنبه 26 سپتامبر 2017 - ساعت 11:07
ایجاد : سه شنبه 7 ژانویه 2014 - ساعت 10:24 2017-9-26 11:07:46