بیش از 80 سال پیش نهالی به همت دستان توانمند پروفسور محمدقلی شمس کاشته شد که بعدها بیمارستان فارابی نام گرفت. نهالی که بدست دانش آموختگان و شاگردان آن پروفسور فقید بالید و با دانش و کوشش شاگردان برومند و رهروان شمس فقید در عرصه علوم بینایی به درختی تنومند تبدیل شد. درختی به عظمت شگفتی های علوم بینایی که ثمره گرانبهای آن پزشکانی هستند که در اقصی نقاط ایران و جهان به بیماران خدمت می کنند. روزی رویای ما درمان بیماری های چشمی هموطنانمان در داخل مرزهای میهن عزیزمان بود. امروز آن رویا به کمال محقق شده است و به همت دستان پرتوان چشم پزشکان ایرانی، دیگر نیازی به اعزام بیماران به خارج از کشور نیست.
علاوه برآن بیمارستان فارابی با در اختیار داشتن آخرین تکنولوزی های روز دنیا، کلینیک های تخصصی و نیروی انسانی متبحر، نه تنها در زمینه تمامی بیماری های چشمی به بیماران نیازمند از سراسر ایران ارائه خدمت می کند، بلکه پذیرای بیماران کشورهای همجوار نیز می باشد. 
اینک خانواده فارابی عرصه ظهور اساتید و چشم پزشکان خلاقی است که دغدغه آنان ابداع روش های جدید اعمال جراحی چشم و اعطای بینایی به همه بیماران است. 
بیمارستان فارابی در گذر زمان آموزش، پژوهش و درمان را به موازات یکدیگر مورد توجه قرار داده است که برگزاری سمینارهای سالانه فارابی و شرکت در کنگره های داخلی و بین المللی از فعالیت های بارز آن می باشد.
یقینا ابو نصر محمد بن محمد فارابی، معلم ثانی و دانشمند ایرانی به نظاره این شکوه و بالندگی علمی نشسته است و به خود می بالد که نام او همچنان بر تارک چشم پزشکان ایران می درخشد.
امیدواریم فارابی درسایه همدلی و حمایت فارغ التحصیلا ن و دوستداران خود بتواند موفق تر از گذشته مسیر اعتلای علمی و خدمت به مردم را سپری کند.
 
شماره مطلب : 13
به روز رسانی : یکشنبه 16 سپتامبر 2018 - ساعت 18:40
ایجاد : سه شنبه 7 ژانویه 2014 - ساعت 09:59 2018-9-16 18:40:02