معاون درمان بیمارستان فارابی حوادث چهارشنبه سوری را باعث آسیب های شدیدی دانست که گاه منجر به تخلیه چشم و از دست رفتن بینایی می شوند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان فارابی، دکتر حمید ریاضی، معاون درمان این بیمارستان از هموطنان خواست تا با رعایت نکات ایمنی و ماندن در خانه های خود در شب چهارشنبه سوری از بروز حوادث جبران ناپذیر جلوگیری کنند. دکتر ریاضی در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی بیمارستان فارابی گفت: امسال هم مانند سال های گذشته آماده خدمت رسانی به مصدومان حوادث چهارشنبه سوری هستیم. متاسفانه همانند قبل شاهد این هستیم که تعدادی از هموطنان دچار آسیب های شدید بینایی شده اند. واقعیت این است که توقع داشتیم به دلیل همه گیری کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم عزیز، با کاهش مراجعه حادثه دیدگان مواجه باشیم اما همچنان می بینیم که آسیب دیدگان حوادث چهارشنبه سوری به بیمارستان فارابی مراجعه می کنند.
وی برخی از مصدومان شب چهارشنبه آخر سال را افرادی دانست که مستقیما از مواد محترقه استفاده نکرده اند و افزود: گاه مصدومان عابرینی هستند که در حال بازگشت به خانه های خود بوده اند یا از افرادی هستند برای تماشای آتش بازی حضور داشته اند و در اثر انفجار و برخورد مواد آتش زا و محترقه به چشم، دچار آسیب دیدگی شده اند. توصیه ما این است که هموطنان در این شب در خانه های خود مانده و سلامت خود و خانواده هایشان را به خطر نیندازند.
دکتر ریاضی همچنین با اشاره به آسیب های وارد شده به چشم در این شب اظهار داشت: هموطنان باید بدانند که حوادث چهارشنبه سوری موجب آسیب های شدید به پلک، مژه، قرنیه، شبکیه و حتی پارگی شبکیه در اثر ورود جسم خارجی به داخل چشم شده که در نهایت منجر به جراحی های متعدد و متاسفانه گاهی باعث تخلیه چشم خواهد شد. به همین دلیل از همه مردم عزیز ایران می خواهیم که نکات ایمنی را در این شب رعایت کنند تا خود وخانواده هایشان را دچار آسیب و مشکلات پس از آن نکنند.
خبر: قاضی میرسعید
عکس: آرشیو
شماره مطلب : 8036
به روز رسانی : چهارشنبه 17 مارس 2021 - ساعت 15:37
ایجاد : چهارشنبه 17 مارس 2021 - ساعت 15:33 2021-3-17 15:37:23