رییس بخش اورژانس بیمارستان فارابی از هموطنان خواست تا با روی آوردن به تفریحات سالم و  استفاده نکردن از مواد محترقه و آتش زا از بروز حوادث و آسیب های وارده به چشم جلوگیری کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان فارابی، دکتر سید علی طباطبایی، رییس بخش اورژانس این بیمارستان از همه مردم خواست تا با رعایت نکات ایمنی در شب چهارشنبه سوری از بروز حوادث جلوگیری کنند. دکتر طباطبایی گفت: متاسفانه امسال نیز شاهد مصدومیت برخی از هموطنان در اثر عدم رعایت نکات ایمنی و استفاده از مواد محترقه در شب چهارشنبه سوری هستیم. تا حدود ساعت ۱۰ شب سه شنبه 26 اسفند 99  اورژانس بیمارستان فارابی پذیرای 98 مصدوم با آسیب های مختلف چشمی بوده است. از این تعداد ۱۳ نفر در اثر برخورد ترقه و مواد آتش زا دچار پارگی چشم شده اند که متاسفانه در یک مورد شاهد آسیب‌دیدگی شدید هستیم. همچنین 8 مصدوم با پارگی پلک به اورژانس این مرکز مراجعه کرده اند که خوشبختانه این افراد از نظر بینایی دچار مشکل خاصی نیستند.
وی برخی از آسیب های بینایی که در اثر حوادث چهارشنبه سوری ایجاد می شوند را غیر قابل بازگشت دانست و افزود: از همه مردم عزیز ایران تقاضا دارم در این شب از مواد محترقه و آتش زا استفاده نکنند. متاسفانه برخی از مصدومان رهگذرانی هستند که ناخواسته دچار آسیب‌های چشمی شده‌اند. این آسیب ها علاوه بر این که ممکن است باعث از دست رفتن کامل بینایی یک انسان شوند، از نظر روحی، روانی و اقتصادی نیز بر این افراد و جامعه تاثیر خواهند گذاشت.
خبر: قاضی میرسعید
عکس: علیرضا حدادپور
شماره مطلب : 8033
به روز رسانی : چهارشنبه 17 مارس 2021 - ساعت 08:11
ایجاد : سه شنبه 16 مارس 2021 - ساعت 23:28 2021-3-17 08:11:23