مدیر سازمان‌های مردم‌ نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود بستر امن و شفاف و نیروهایی که دلسوزانه و با دغدغه تلاش می کنند را برای کسب اعتبار در زمینه جذب خیرین ضروری دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان فارابی، دکتر مسعود خسروانی، مدیر سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران یکشنبه 24 اسفند 99 با حضور در بیمارستان فارابی و دیدار با سعید مرادی، مدیر این مجموعه، از فعالیت های بیمارستان در جذب کمک های خیرین و حمایت از بیماران کم برخوردار قدردانی کرد.
در این دیدار مرادی با قدردانی از حمایت های خیرین و دانشگاه علوم پزشکی تهران از فعالیت های خیریه بیمارستان فارابی گفت: گروه خیرین این دانشگاه با استفاده از نیروهای جوان و روش های نوین توانسته به بهترین نحو در زمینه حمایت از بیماران عمل کند. حضور مدیر سازمان‌های مردم ‌نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان فارابی و حمایت های این مجموعه نیز باعث ایجاد انگیزه در همکاران و خیرین در ادامه فعالیت های خیرخواهانه این مرکز خواهد بود.
مرادی همچنین اشاره ای به نحوه کمک های خیرین کرد و افزود: خیرین بیمارستان فارابی هم در قالب تجهیزات و هم به صورت نقدی هزینه ها را تقبل می کنند. ما نیز تمام تلاش خود را کرده ایم تا با ایجاد اعتماد و شفاف سازی، امکان همکاری و تعامل خوبی با خیرین ایجاد کنیم. به همین دلیل شماره حساب و مشخصات انجمن حمایت از بیماران و بیمارستان فارابی را در قالب یک کارت در اختیار آنان قرار داده ایم. البته افراد نیکوکاری که به بیماران بیمارستان فارابی کمک می کنند از همه اقشار، حتی از کارکنان این بیمارستان هستند و جذب کمک برای بیماران محدود به موسسه ها یا افراد خاص نمی شود.
مرادی پیشنهادهای را نیز درباره نحوه جذب کمک های خیرین ارائه داد و گفت: با برگزاری مراسم یا برنامه های مناسبتی که سنت نیکوکاری را ترویج می کند می توانیم افراد خیر بیشتری را برای کمک به بیماران ترغیب کنیم. همچنین گروه های دانشجویی به صورت خودجوش در امور خیریه فعالیت می کنند. بنابراین با بیان آن در میان دانشجویان امکان جذب نیکوکاران بیشتری فراهم می شود. 
در ادامه دکتر خسروانی تلاش های انجمن حمایت از بیماران و بیمارستان فارابی را ستودنی دانست و با اشاره به سمن های حوزه سلامت اظهار داشت: همه مراکز باید نسبت به راه اندازی سمن سلامت اقدام کنند. زیرا از این روش و با ایجاد اعتبار می توان تعداد افراد نیکوکار بیشتری را جذب کرد. باید توجه داشته باشیم که این اعتبار تنها از طریق وجود بستر امن و شفاف و نیروهایی که دلسوزانه و با دغدغه تلاش می کنند، امکان پذیر است. 
وی از راه اندازی یک سایت در همین رابطه خبر داد و تصریح کرد: با ورود به این سایت می توان همه خدمات دانشجویی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیمارستان های تابعه را مشاهده کرد. در این سایت تمامی مراکز درمانی با شرح کمبودها و نیازهای آن ها قابل رویت می باشد. اما برای کامل تر شدن آن نیاز به همکاری همه بیمارستان ها و ارائه گزارش مستمر از سوی آن ها هستیم. به روز بودن اطلاعات سایت باعث می شود روند کار برای خیرین شفاف سازی شده و هر فرد نیکوکار می تواند انتخاب کند که چه نیازی را برآورده کند. 
دکتر خسروانی در پایان از مسئولان بیمارستان فارابی به دلیل ایجاد بستر و شرایط مناسب برای جذب خیرین قدردانی کرد.
خبر و عکس: فاطمه رنجبران
 
شماره مطلب : 8021
به روز رسانی : یکشنبه 14 مارس 2021 - ساعت 17:38
ایجاد : یکشنبه 14 مارس 2021 - ساعت 17:38 2021-3-14 17:38:50