در جلسه کمیته پایش و سنجش کیفیت بیمارستان فارابی گزارشی از شاخص های بیمارستانی این مرکز از ابتدای سال 99 تا پایان آذر ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران  بیمارستان فارابی، جلسه پایش و سنجش کیفیت این بیمارستان چهارشنبه 8 بهمن 1399 برگزار شد.
در این جلسه که با حضور سعید مرادی، مدیر این مرکز تشکیل شد، شیما خاراباف، مسئول دفتر بهبود کیفیت بیمارستان فارابی گزارشی از نتایج شاخص های بیمارستان تا پایان آذر سال جاری ارائه کرد. وی با تقکیک تعداد شاخص های کلیدی از کل این شاخص ها، آن ها را بر اساس اولویت، کیفیت و شاخص های بالینی و غیر بالینی طبقه بندی کرد و به توضیح هرکدام پرداخت.
یکی از شاخص های مطرح شده در این جلسه رضایت شخصی بیماران برای ترخیص بود که خاراباف از طراحی یک فرم جدید برای علت سنجی این نوع رضایت خبر داد و ابراز امیدواری کرد تحلیل نتایجی که از بررسی این فرم ها بدست خواهد آمد باعث بهبود در این شاخص می شود.
کنترل عفونت موضوع دیگری بود که مسئول دفتر بهبود کیفیت بیمارستان فارابی به آن اشاره کرد و گفت: رعایت اصول بهداشت دست یکی از مسائل کلیدی در کنترل عفونت است و با توجه به شیوع کووید-19 و رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط کارکنان خوشبختانه شاهد بهبود محسوس در این شاخص هستیم. البته افزایش بازدیدهای نظارتی، تعویض تجهیزات قدیمی و زنگ زده و برگزاری دوره های مجازی آموزش کنترل عفونت نیز در افزایش رعایت اصول بهداشت دست موثر بوده است.
وی سپس به بررسی گزارش نسبت پرونده های ناقص به کل پرونده های درمانی پرداخت و افزود: با توجه به مطرح شدن این موضوع در کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات، مقرر شده برنامه ای برای رفع این مشکل تدوین و به واحدها ابلاغ شود تا بتوانیم وجود نقص در پرونده ها را کاهش دهیم.
در ادامه این جلسه گزارش برنامه عملیاتی و بهبود کیفیت واحدهای تاسیسات و تجهیزات پزشکی نیز مطرح شد تا درباره روش های اجرای آن تصمیم گیری شود. همچنین اعضای کمیته درباره راهکارهای کاهش ازدحام در سالن انتظار اتاق عمل اواستین، ارائه برنامه مراجعه دقیق به بیماران برای پیگیری پس از جراحی و بهبود روند پذیرش و مشاوره آنلاین بیماران در نرم افزار پذیرش 24 به بحث و تبادل نظر پرداختند.
خبر و عکس: قاضی میرسعید
 
شماره مطلب : 7910
به روز رسانی : چهارشنبه 27 ژانویه 2021 - ساعت 17:52
ایجاد : چهارشنبه 27 ژانویه 2021 - ساعت 17:49 2021-1-27 17:52:09