به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، دکتر محمد رضا اکبری، مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، عصر پنجشنبه 9آبان 98 با حضور در منزل دکتر ضیاءالدین یزدیان، استاد پیشکسوت و موسس بخش استرابیسم بیمارستان فارابی دیدار کرد. رییس بیمارستان فارابی در این دیدار که دکتر آرش میرمحمد صادقی و دکتر بابک معصومیان اعضای هیئت علمی بخش استرابیسم نیز حضور داشتند،  با قدردانی از خدمات دکتر یزدیان در آموزش دستیاران و فلوشیپ های بیمارستان فارابی  برای او آرزوی تندرستی و سلامت کرد. 
توضیح اینکه: دكتر ضياءالدين يزديان، به دليل علاقه زياد به رشته چشم‌پزشكي در سال 1357 موفق به اخذ درجه تخصصي چشم‌پزشكي شد. وی که از جوان‌ترين چشم پزشكان آن زمان بود؛ با تشويق يكي از استادان خود از بازگشت به يزد منصرف شد و به استخدام دانشگاه علوم پزشكي تهران درآمد و به عنوان هيات علمي بيمارستان فارابي مشغول به كار گشت . 
دکتر یزدیان پس از گذراندن يك دوره تكميلي استرابيسم در بخش پرفسور وان نوردن در بيمارستان كودكان تگزاس، در سال 1365 بخش استرابيسم بيمارستان فارابي را براي اولين بار راه اندازي نمود. با تاسیس اين بخش و انجام تمام اعمال استرابيسم، نياز كشور برای  اعزام بيمار به خارج از كشور بسيار محدود شد.
وی در سال 1381 به درجه استادي نايل شد و در سال 1386 انجمن فوق تخصصي چشم پزشكي اطفال و استرابيسم را پايه گذاري کرد و عهده‌دار رياست اين انجمن شد. دكتر يزديان در دي ماه 1387 بعد از گذشت 30 سال و 6 ماه به افتخار بازنشستگي رسید ولی به دليل علاقه زياد به كار و تدريس، ‌به عنوان استاد افتخاري به همکاری خود با  بيمارستان فارابي ادامه داد. 
خبرنگار: حمیده امیدوار
شماره مطلب : 6718
به روز رسانی : شنبه 2 نوامبر 2019 - ساعت 17:16
ایجاد : شنبه 2 نوامبر 2019 - ساعت 14:24 2019-11-2 17:16:01