دهمین سمینار سالیانه پرستاری چشم با موضوع مراقبت های پرستاری در کودکان مبتلا به گلوکوم آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان فاربی، در دومین روز از برگزاری بیست و پنجمین سمینار سالیانه چشم پزشکی فارابی، دهمین سمینار پرستاری چشم روز پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 در سالن کاسپین پژوهشگاه صنعت نفت تهران با حضور دکتر سید حسین صدرالسادات، رییس و سعید مرادی، مدیر بیمارستان فارابی و جمع کثیری از پرستاران برگزار شد.
دکتر احمد میرشاهی، دبیر علمی بیست و پنجمین سمینار سالیانه فارابی در مراسم افتتاحیه این سمینار با ابراز خوشحالی از حضور در جمع صمیمی پرستاران گفت: نقش ارزنده و تعیین کننده شما در عرصه سلامت و اجرای دقیق فرآیندهای درمانی و مراقبتی بر کسی پوشیده نیست. دیدن چهره شما یادآور آن است که ارزش گذاری ادمیان به لبخندی که بر لب می نشانند ، به احساسی که از خود بر جای می نهند و به میزان الامی که از یکدیگر می کاهند ااست. 
دبیر علمی بیست و پنجمین سمینار سالیانه فارابی گفت: باید با ایجاد ارتباط بین اعضای تیم سلامت زمینه را برای کار گروهی مناسب فراهم آورد چرا که هرگز نمی توان مراقبت های پرستاری را از پیکره نظام سلامت جدا ساخت و جایگاه رفیع پرستاران را در تامین و حفظ سلامت جامعه نادیده انگاشت.  
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: بیش از پیش شاهد رشد و تعالی هرچه بیشتر جامعه پرستاری باشیم.
در ادامه مراسم دکتر شکوه ورعی، مدیر پرستاری دانشگاه پزشکی تهران و دبیر علمی دهمین سمینار پرستاری چشم با بیان این نکته که تمام اعضای تیم درمان هدفی جز مراقبت و درمان بهتر بیماران ندارند و این مهم جز با کار تیمی مناسب  اتفاق نمی افتد. 
دکتر ورعی تاکید کرد: بالندگی ، رشد و تعالی پرستاران یک از مقاصد و اهدافی است که باید در این راستا دیده شود.
مدیر پرستاری دانشگاه گفت:  پرستاری به عنوان یک حرفه باید همگام با رشد علم و دانش پیش برود و مبتنی بر شواهد این ارتقا را ادامه بدهد. در این راستا برگزاری چنین سمینار هایی برای به روز نگه داشتن دانش پرستاران  در امر مراقبت، آموزش، درمان و پژوهش  ضروری است  و پرستاران باید در کنار مسئولین و متولیان امر به برگزاری چنین سمینارهایی یاری رسانند . 
دبیر علمی دهمین سمینار پرستاری جشم با قدردانی از برگزار کنندگان بیست و پنجمین سمینار سالیانه فارابی،  استقبال پرستاران از این سمینار را  نشان دهنده پر بار بودن این سمینار دانست و ابراز امیدواری کرد این استقبال موجب ارتقای مینارهای آتی گردد.
شادی رضائی، مدیر پرستاری بیمارستان فارابی و دبیر اجرائی سمینار نیز از استقبال خوب پرستاران از دهمین سمینار پرستاری چشم خبرداد و از دکتر ورعی که علیرغم مشغله زیاد  اجرایی با پذیرفتن مسئولیت دبیر علمی سمینار  تجربیات علمی اش را در اختیار تیم برگزاری سمینار قرار داد تشکر نمود 
وی در ادامه به تشریخ بخش های مختلف سمینار پرداخت و  ابراز امیدواری کرد این سمینار همچون سمینارهای پیشین دستاوردهای علمی و حرفه ای خوبی برای شرکت کنندگان داشته باشد. 
خبر وعکس: امیدوار
 
 
شماره مطلب : 5858
به روز رسانی : شنبه 14 ارديبهشت 1398 - ساعت 10:48
ایجاد : پنجشنبه 12 ارديبهشت 1398 - ساعت 09:02 2019-5-4 10:48:52