کتابخانه بیمارستان فارابی،با حدود 300 متر مربع مساحت در ضلع غربی حیاط قدیم بیمارستان واقع گردیده است.

این کتابخانه بیمارستانی، دارای زمینه تخصصی چشم بوده و مجموعه ای غنی و گسترده از منابع گوناگون در زمینه های مختلف چشم پزشکی را در برگرفته است. مجموعه کتابخانه شامل کتابهای لاتین و فارسی، نشریات لاتین و فارسی، پایان نامه ، منابع ومراجع الکترونیکی ، اسلاید و ... است. این مجموعه بصورت باز اداره می گردد.
خدمات کتابخانه شامل انتخاب، تهیه و گردآوری منابع ، سازماندهی (فهرست نویسی) منابع ، فتوکپی مقالات، اسکن مقالات و کتب، گردش و امانت منابع کتابخانه، جستجوی مقالات از اینترنت و سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران (TUMS) ، ثبت نام اینترنتی اعضای هیات علمی جهت شرکت در کنگره های مختلف چشم پزشکی جهان، همکاری در برگزاری امتحان I.C.O  و OSCE دستیاران و امتحان دانشجویان پزشکی (بخش چشم) و آموزش کارآموزان دانشجویان کتابداری و اطلاع رسانی است.
کلیه اعضا محترم هیات علمی گروه چشم پزشکی، دستیاران تخصصی و فوق تخصصی و کارکنان بیمارستان از اعضا کتابخانه می باشند و براحتی می توانند نیازهای علمی خود رااز این طریق مرتفع نمایند.
کتابخانه بیمارستان فارابی دارای چهار خط اینترنتWireless بوده و مراجعین می توانند با Lap top یا تلفن همراه شخصی خود از طریق Wireless از اینترنت استفاده کنند کتابخانه در دوشیفت صبح و عصر فعال و از ساعت 7:30 صبح الی 19 آماده ارائه خدمات به مراجعین می باشد.

کتابخانه دارای یک دستگاه اسکنر، یک دستگاه فاکس و یک دستگاه فتوکپی نیز می باشد.

فعالیت های کتاب خانه در دو حوزه زیر صورت می گیرد؛
خدمات فنی شامل گزينش و تهيه منابع اطلاعاتي، فهرست نويسي، آماده‌سازي منابع
خدمات عمومي شامل جستجوی اینترنتی، مخزن و امانت، مرجع، فتوکپی از مقالات مجلات آرشیو و فصولی از کتاب های کتابخانه ، نشريات ادواري ، سمعي و بصري (تهیه کپی از لوح فشرده، و دی وی دی های همراه کتاب)

 

 

آلبوم

شماره مطلب : 75
به روز رسانی : پنجشنبه 19 مهر 1397 - ساعت 10:44
ایجاد : پنجشنبه 19 مهر 1397 - ساعت 23:20 2018-10-11 10:44:54