مسئول کتابخانه: فرامرز لطفی نوائی( کارشناس ارشد کتابداری گرایش پزشکی)

کتابخانه بیمارستان فارابی،با حدود 300 متر مربع مساحت در ضلع غربی حیاط قدیم بیمارستان واقع گردیده است.
این کتابخانه بیمارستانی، دارای زمینه تخصصی چشم بوده و مجموعه ای غنی و گسترده از منابع گوناگون در زمینه های مختلف چشم پزشکی را در برگرفته است. مجموعه کتابخانه شامل کتابهای لاتین و فارسی، نشریات لاتین و فارسی، پایان نامه ، منابع ومراجع الکترونیکی ، اسلاید و ... است. این مجموعه بصورت باز اداره می گردد.
خدمات کتابخانه شامل انتخاب، تهیه و گردآوری منابع ، سازماندهی (فهرست نویسی) منابع ، فتوکپی مقالات، اسکن مقالات و کتب، گردش و امانت منابع کتابخانه، جستجوی مقالات از اینترنت و سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران (TUMS) ، ثبت نام اینترنتی اعضای هیات علمی جهت شرکت در کنگره های مختلف چشم پزشکی جهان، همکاری در برگزاری امتحان I.C.O  و OSCE دستیاران و امتحان دانشجویان پزشکی (بخش چشم) و آموزش کارآموزان دانشجویان کتابداری و اطلاع رسانی است.
کلیه اعضا محترم هیات علمی گروه چشم پزشکی، دستیاران تخصصی و فوق تخصصی و کارکنان بیمارستان از اعضا کتابخانه می باشند و براحتی می توانند نیازهای علمی خود رااز این طریق مرتفع نمایند.
کتابخانه بیمارستان فارابی دارای چهار خط اینترنتWireless بوده و مراجعین می توانند با Lap top یا تلفن همراه شخصی خود از طریق Wireless از اینترنت استفاده کنند کتابخانه در دوشیفت صبح و عصر فعال و از ساعت 7:30 صبح الی 19 آماده ارائه خدمات به مراجعین می باشد.

کتابخانه دارای یک دستگاه اسکنر، یک دستگاه فاکس و یک دستگاه فتوکپی نیز می باشد.

فعالیت های کتاب خانه در دو حوزه زیر صورت می گیرد؛
خدمات فنی شامل گزينش و تهيه منابع اطلاعاتي، فهرست نويسي، آماده‌سازي منابع
خدمات عمومي شامل جستجوی اینترنتی، مخزن و امانت، مرجع، فتوکپی از مقالات مجلات آرشیو و فصولی از کتاب های کتابخانه ، نشريات ادواري ، سمعي و بصري (تهیه کپی از لوح فشرده، و دی وی دی های همراه کتاب)

تلفکس : 55409092  

E-mail: Farablib@sina.tums.ac.ir

Gallery

شماره مطلب : 75
به روز رسانی : چهارشنبه 1 آذر 1396 - ساعت 08:43
ایجاد : سه شنبه 17 دى 1392 - ساعت 23:20 2017-11-22 08:43:33